5K 2022

Dňa 24. septembra 2022 sa uskutoční už 9. ročník spomienkovej športovej udalosti 5K Memorial Run/Walk (Beh/chôdza) organizovanej Občianskym združením OZ INNITOR ako pripomienka tých príslušníkov právo presadzujúcich zložiek, ktorí pri výkone svojho povolania prišli o život.

Nenáročnú 5 kilometrovú trať v rakúsko-slovenskom pohraničí pri bunkri BS-4 v Petržalke je možné absolvovať behom, chôdzou, na bicykli alebo aj v kočíkoch. Príjemné športové popoludnie je možné spojiť s prehliadkou opevnenia - bunkra BS-4.

Jedným z hlavných cieľov OZ Innitor je vybudovanie pamätníka pre tých príslušníkov právo presadzujúcich zložiek, ktorí pri výkone svojho povolania prišli o život ako aj dostať myšlienku spomienkových charitatívnych behov do povedomia širšej verejnosti. 

Od 13.30 - možnost strelby zo vzduchovky, ukážky vystroje a výzbroje. Tento rok v spolupráci s Mobilný športovo-strelecký krúžok LynxDiabolka bude pre deti od 14:00 pripravená beseda a streľba zo vzduchoviek pod vedením bývalého snipera z UOU. Deti si budú môcť zastrielať a pozrieť statické ukážky výstroje pred aj po behu

 

5K-info2022 informácie