5K 2021

Dňa 25. septembra 2020 sa uskutočnil už 8. ročník spomienkovej športovej udalosti 5K Memorial Run/Walk (Beh/chôdza) organizovanej Občianskym združením OZ INNITOR ako pripomienka tých príslušníkov právo presadzujúcich zložiek, ktorí pri výkone svojho povolania prišli o život.

Tento rok v spolupráci s Mobilný športovo-strelecký krúžok LynxDiabolka bude pre deti od 14:00 pripravená beseda a strelba zo vzduchoviek pod vedením bývalého snipera z UOU. Deti si budú môcť zastrielať a pozrieť statické kážky výstroje pred aj po behu

Nenáročnú 5 kilometrovú trať v rakúsko-slovenskom pohraničí pri bunkri BS-4 v Petržalke absolvovalo takmer 70 účastníkov behom, chôdzou, na bicykli alebo aj v kočíkoch. Príjemné športové popoludnie mnohí z nich zavŕšili prehliadkou opevnenia - bunkra BS-4.

Jedným z hlavných cieľov OZ Innitor je vybudovanie pamätníka pre tých príslušníkov právo presadzujúcich zložiek, ktorí pri výkone svojho povolania prišli o život ako aj dostať myšlienku spomienkových charitatívnych behov do povedomia širšej verejnosti.